THK Yamaç Paraşütü Başlangıç Kurs Programı (P2)

1. Gün: 6 Saat sürecek teorik ders (Genel Bilgiler, YP ve uçuş malzemesinin tanıtımı, Aerodinamik ,Sevk ve İdare , Meteoroloji , Pratik Uçuş Emniyeti ,Hava Trafik kuralları )
2. Gün: 6 saat sürecek teorik ders ve SINAV (Sürüklenmeden Kurtulma,Beş nokta taklası, Acil Durumlar,Yedek Paraşüt Açma , genel tekrar ardından normal usul sınavı ve Acil Durum sınavı)
3 Gün: 4 / 6 saat sürecek düz arazide yer çalışması, kanat ile doğru havalanma kalkış tekniğinin pekiştirilmesi . Bölge : Kurtköy Akfırat / Kartal sahil yada İzmit ilimtepe ( gidilecek yere hava şartlarının uygunluğuna göre eğitmen karar verir ve bölgeye her kursiyer kendi imkanı ile gider.
4 Gün: 4 / 6 saat sürecek düz arazi ve eğimli arazide yer çalışması, kanat ile doğru havalanma kalkış tekniğinin geliştirilmesi ve pekiştirilmesi . Bölge : Kurtköy Akfırat / Kartal sahil yada İzmit ilimtepe ya da Çorlu ( gidilecek yere hava şartlarının uygunluğuna göre eğitmen karar verir ve bölgeye her kursiyer kendi imkanı gider ile ya da kiralanacak minibüs ile gidilir.gider.
5 Gün : Alçak irtifa uçuşları yapılır ( her kursiyer için en az 6 sorti ) uçulacak bölge Çorlu yada 1 gece konaklamalı Pamukkale’dir. Lokasyonu hava şartlarının uygunluğu belirler. Ulaşım Servis araçları ile sağlanır ve belirlenen ulaşım maliyeti kursiyerlerden tahsil edilir.
6 Gün : İrtifa uçuşları yapılır ( her kursiyer için en az 1 sortidir, havanın uygun olması durumunda 2nci sortiye çıkılır en çok 2 sorti planlanır. ) uçulacak bölge Çorlu yada 1 gece konaklamalı Pamukkale’dir. Lokasyonu hava şartlarının uygunluğu belirler. Ulaşım Servis araçları ile sağlanır ve belirlenen ulaşım maliyeti kursiyerlerden tahsil edilir. Not : 5 ve 6 günlerde Pamukkale’ye gidilmesi durumunda cüzzi bedel ile ulaşım ve konaklama ( otel ) Fly Anatolia Uçuş Okulu Tarafından organize edilir. Tüm eğitim boyunca ders / sınav / yer eğitimleri ve Uçuşlara katılmak zorunlu olup özellikle Sınava katılmayan ve alçak tepe uçuşlarını yapmayan kursiyerler İrtifa uçuşlarını alınmazlar ve lisansları verilmez.

Uçuşlarda Her kursiyer 45/350 metre arası irtifadan en az 7’şer sorti yapmak sureti ile kursu tamamlar. Başarılı adaylar FAI Onaylı THK Sertifikası almaya hak kazanır.

Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi Gerekli Belgeler

- Paraşütle uçuşa ve atlayışa elverişlidir ibareli sağlık raporu (sağlık ocağı yada hastanelerden alınır) Sağlık raporunu alabileceğiniz hastane sayısı istanbul’da sedece 3 dür bu sebeple lütfen sorunuz.
- Adli sicil kayıt örneği (Devlet memurları için gerekli değildir)
- Nüfus cüzdanı fotokopisi
- Öğrenim belgesi (Öğrenci belgesi, Mezuniyet Belgesi veya Diploma Fotokopisi}
- Toplam 8 adet Vesikalık fotoğraf (6 adet standart ebatta vesikalık + 2 Adet Lisans kartı için ehliyet tipi küçük vesikalık fotoğraf)
-Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik üzerinde bulunuyorsa yalnızca fotokopisi).
Sinan TARAKCI / 0555 799 00 34