Cesaretin Kadar Özgürsün !

YAMAÇ PARAŞÜTÜ KURS SÜRELERİ VE İÇERİĞİ

YAMAÇ PARAŞÜTÜ BAŞLANGIÇ EĞİTİMİ - P2

İstanbul Kartal’da bulunan Ofisimizde Projeksiyon ve Görsel destekli 20 saatlik teorik dersi, öğrenilenlerin test edileceği 2 Ayrı sınavı, ortalama 2 günlük yer eğitimini , 1 günlük eğimli arazi koşusunu ve 60 -350 m irtifadan telsiz kontolünde ve 2 eğitmen eşliğinde gerçekleştirilecek 7 uçuşu kapsar. Pratik eğitimin süresi öğrenci sayısına göre 2-3 gün arasında , toplam eğitim ise yaklaşık 1 hafta sürmektedir .Egitim boyunca tüm ucus ekipmanları FLY Anatolia Ucus Okulu tarafından karsılanmaktadır . Tüm kurs boyunca öğrenci tek başına telsiz kontrolünde uçuşlar yapar.

Kursa Katılım Şartları

a. 16 yaşından gün almış olmak,
b. En az 1.50 m, en fazla 2.00 m boyunda ve en az 45 kg, en fazla 120 kg ağırlığında olmak,
c. En az ilköğretim mezunu olmak,
d. Sağlık yönünden uçuşa engel bir durumu bulunmamak,
e. Kondisyon ve fiziği spora uygun olmak, şartları aranır.

Hazırlanması Gereken Evraklar a. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, b. Adli sicil kaydı kursun başlamasından en fazla 6 ay önce alınmış olmalıdır, 18 yaşının altındaki kişilerden alınmaz. (Adli Sicil kaydında her hangi bir nedenden yargısı devam edenle, taksirli suçlar dışında kalan suçlardan hüküm giymiş olanlar kursa kabul edilmezler.) (E Devlet çıktısı), c. Kan grubu belgesi, (Ehliyet/Nüfus Cüzdanı üzerinde belirtilmiş ise yeterlidir.) d. Öğrenim durum belgesi, e. Taahhütname, 18 yaşını doldurmamış olanlar için ayrıca velisinden imzalı ve noter onaylı muvafakatname belgesi getirirler. f. Son 6 ay içinde çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf. g. Uçuş kaza sigortası ya da sigorta bedelini ilgili hesaba yatırdığına ilişkin banka dekontu. h. Yamaçparaşüt sporu yapabilmek için tek hekim raporu almış olmak. i. Sertifika arkasına yapıştırılmak üzere THK pulu almak.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ BAŞLANGIÇ PİLOT EĞİTİMİ BAŞLANGIÇ EĞİTİMİNDE AMAÇ;

Yamaç paraşütü başlangıç kurs adayına; teorik anlatımların dışında yamaç paraşütünü tanıtmak, düz arazide paraşüt ile koşmak ve paraşüte hakim olabilmeyi sağlayarak sporu daha yakından tanıtmaktır. Kalkışlar için gerekli olan refleksler bu aşamada öğretilir. Öğrenci düz arazide paraşüt ile koşarak ve paraşüte hakim olabilmeyi sağlayarak sporu yakından tanır ardından Yer çalışmalarını ve küçük yamaç uçuşlarını başarı ile tamamlamış öğrencilerin yine telsiz kontrolünde kalkış ve iniş noktasında bulunacak deneyimli eğitmenler gözetiminde 60-350 metre arası yamaçlardan güvenli uçuşlar yapmalarını sağlamaktır.

Yer eğitimlerinde başarı gösteren pilot adaylarımız 60-350 metre arasında yamaçlardan telsiz kontrolünde deneyimli eğitmen gözetiminde en az 7 sorti uçarak kalkış ve iniş pratiğini yapma fırsatı bulur. Amaç emniyetli kalkış ve inişi öğrenmektir. Kurs bölgeleri : Pamukkale / Çorlu / Uçmakdere/ Serdivan veya Bolu Abant’dır. Bölge hava şartlarına bağlı olarak sorumlu eğitmen tarafından belirlenir. Uçuş bölgesine ulaşım Fly Anatolia Uçuş Okulu tarafından organize edilecek servis aracı ile sağlanmaktadır. Ekip ruhunu oluşturmak için uçuş bölgelerine kiralanacak minibüs ile gidilir.

Kursa katılım için 16 yaşından gün almış olmak zorunludur, 16 yaşından gün alanlar velisi tarafından imzalanacak muvafakat name ile kursa katılabilirler. En az 1.50 m, en fazla 2.00 m boyunda ve en az 45 kg, en fazla 120 kg ağırlığında olmak gerekir . Not:Eğitime keyfi , herhangi bir sebepten ara veren veya bırakan kursiyere kursa kayıt ve eğitim ücreti geri ödenmez, geçerli mazereti olan kursiyer ise aynı yıl içerisinde dilerse eğitime kaldığı yerden devam edebilir.

Kursa dahil olanlar : Eğitim –Eğitim kitapçığı –Uçuş ekipmanları

Kursa dahil olmayanlar : Ulaşım – 1 aylık THK ferdi sigorta bedeli – THK Bağış pulu bedeli.

THK P2 YAMAÇ PARAŞÜTÜGÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI

THK Yamaç Paraşütü Başlangıç Kurs Programı (P2) 1Gün: 8 Saat sürecek teorik ders (Genel Bilgiler, YP ve uçuş malzemesinin tanıtımı, Aerodinamik ,Sevk ve İdare , Meteoroloji , Pratik Uçuş Emniyeti ,Hava Trafik kuralları )
2. Gün: 10 saat sürecek teorik ders ve Sınav (Sürüklenmeden Kurtulma,Beş nokta taklası, Acil Durumlar,Yedek Paraşüt Açma , genel tekrar ardından normal usul sınavı ve Acil Durum sınavı)
3 Gün: 4 / 6 saat sürecek düz arazide yer çalışması, kanat ile doğru havalanma kalkış tekniğinin pekiştirilmesi . Bölge : Maltepe Sahil- Kartal sahil, Çorlu ya da İzmit ( gidilecek yere hava şartlarının uygunluğuna göre eğitmen karar verir ve bölgeye her kursiyer kendi imkanı ile gider.
4 Gün: 4 / 6 saat sürecek düz arazi ve eğimli arazide yer çalışması, kanat ile doğru havalanma kalkış tekniğinin geliştirilmesi ve pekiştirilmesi . Bölge : Maltepe Sahil- Kartal sahil, Çorlu ya da İzmit ( gidilecek yere hava şartlarının uygunluğuna göre eğitmen karar verir ve bölgeye her kursiyer kendi imkanı gider ile ya da kiralanacak minibüs ile gidilir.gider.
5 Gün : irtifa uçuşları yapılır , uçulacak bölge Pamukkale yada Çorlu’dur. Lokasyonu hava şartlarının uygunluğu belirler. Ulaşım Servis araçları ile sağlanır ve belirlenen ulaşım maliyeti kursiyerlerden tahsil edilir.
6 Gün : İrtifa uçuşları yapılır ( her kursiyer için en az 7 sortidir, ) uçulacak bölge Çorlu yada 1 gece konaklamalı Pamukkale’dir. Lokasyonu hava şartlarının uygunluğu belirler. Ulaşım Servis araçları ile sağlanır ve belirlenen ulaşım maliyeti kursiyerlerden tahsil edilir.
7 Gün : İrtifa uçuşları yapılır ( eksik kalan uçuşlar tamamlanır )
Not : Pamukkale’ye gidilmesi durumunda ulaşım ve konaklama Fly Anatolia Uçuş Okulu Tarafından organize edilir. Tüm eğitim boyunca ders / sınav / yer eğitimleri ve Uçuşlara katılmak zorunlu olup özellikle Sınava katılmayan ve alçak tepe uçuşlarını yapmayan kursiyerler İrtifa uçuşlarını alınmazlar ve lisansları verilmez. Uçuşlarda Her kursiyer 60/350 metre arası irtifadan en az 7’şer sorti yapmak sureti ile kursu tamamlar. Başarılı adaylar FAI Onaylı THK Sertifikası almaya hak kazanır.

Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi Gerekli Belgeler

-Sağlık Raporu; Paraşütle uçuşa ve atlayışa elverişlidir - Spor yapabilir ya da Spor yapmasında sakınca yoktur ibareli (sağlık ocağı yada hastanelerden alınır) Sağlık raporunu alabileceğiniz hastane sayısı istanbul’da sedece 2 dir bu sebeple lütfen sorunuz.
- Adli sicil kayıt örneği (Devlet memurları için gerekli değildir)
- Nüfus cüzdanı fotokopisi
- Öğrenim belgesi (Öğrenci belgesi, Mezuniyet Belgesi veya Diploma Fotokopisi)
- Toplam 8 adet Vesikalık fotoğraf (6 adet standart ebatta vesikalık + 2 Adet Lisans kartı için ehliyet tipi küçük vesikalık fotoğraf)
-Kan grubu belgesi (Ehliyet veya kimlik üzerinde bulunuyorsa yalnızca fotokopisi).
Sinan TARAKCI / 0555 799 00 34

YAMAÇ PARAŞÜTÜ ORTA SEVİYE PİLOT KURSU P3

Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi'ni başarı ile bitiren P2 Lisansına sahip olan öğrenciler isterlerse bir sonraki seviye olan P3 eğitimine katılırlar. Yamaç Paraşütü. Başlangıç Eğitimi' ndeki amaç Havacılığa ilgisi olan kişilerin havacılığın uygulanabilirliği en basit ve kolay olan branşı ile tanıştırarak havacılığı sevdirmektir. Başlangıç eğitimini tamamlayan P2 seviyesindeki öğrenciler kendi uçuş kararlarını henüz verebilecek seviyede olmazlar . Bu harika Adrenalin ve Doğa sporuna güvenle devam edip kendisini bu sporda geliştirmek isteyen pilotların kendi sorumluluklarında uçuş organize edip planlama yapabilmeleri için sonraki seviye olan P3 Eğitimi'ne katılmaları gereklidir.

Kursa Katılım Şartları

a. Sağlık yönünden uçuşa engel bir durumu bulunmamak,
b. Kondisyon ve fiziği spora uygun olmak,
c. “P2” Başlangıç Pilot sertifikasına sahipolmak şartları aranır.

Hazırlanması Gereken Evraklar a. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, b. Adli sicil kaydı, kursun başlamasından en fazla 6 ay önce alınmış olmalıdır, 18 yaşının altındaki kişilerden alınmaz. (Adli Sicil kaydında THKY-311 16 her hangi bir nedenden yargısı devam edenle, taksirli suçlar dışında kalan suçlardan hüküm giymiş olanlar kursa kabul edilmezler.) (EDevlet çıktısı), c. Kan grubu belgesi, (Ehliyet/Nüfus Cüzdanı üzerinde belirtilmiş ise yeterlidir.) f. Öğrenim durum belgesi (E-Devlet çıktısı), g. “P2” Başlangıç Yamaçparaşüt Pilot Lisansı fotokopisi, d. Son 6 ay içinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf. e. Uçuş kaza sigortası ya da sigorta bedelini ilgili hesaba yatırdığına ilişkin banka dekontu, f. Yamaçparaşüt sporu yapabilmek için tek hekim raporu almış olmak. g. Taahhütname, (18 yaşını doldurmamış olanlar için ayrıca velisinden imzalı ve noter onaylı muvafakatname belgesi alınır. h. Kurs sonrasında sertifika arkasına yapıştırılmak üzere THK pulu,

EĞİTİM İÇERİĞİ:

P2 Lisansına sahip tüm öğrenciler yaklaşık 20 saat süren teorik dersler ile eğitime başlarlar. Bu dersler : Telsiz Konuşmaları , Aerodinamik, Sevk ve İdare, Meteoroloji, Hava Trafik Kuralları, Yedek Paraşüt Açma, Acil Durumlar ve Genel Havacılık Kuralları. Teorik eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler P3 lisans seviyesinin en önemli aşamalarından biri olan Ters Kalkış tekniği için uygulama sahasına geçerler. Yer çalışmalarında YP Başlangıç Eğitimi'nde kanadı çekme işlemi kanada dönük olarak yapılır ( ters kalkış ) İlaveten Teorik eğitimde Havada uzun süre Kalma Tekniği , Emniyetle hedefe yaklaşma ve Kalkış yapılan tepeye tekrar iniş ( Top Landing ) konularında da teorik dersler verilir. Uçuş safhasında ilk 20 sorti için sorumlu eğitmen nezaretinde öğrencinin kendi uçuş hazırlığını yaparak kalkış, uçuş ve iniş tekniğini başarıyla yapabilmesi hedeflenir. Ardından uçuşlara dönüş manevra çalışmaları ile devam edilir. Beklenen bu görevleri başarı ile uygulayan öğrenci pilotlar, Yelken Uçuşu diye adlandırılan havada uzun süre kalma tekniğini uygulamaya geçerler.

Yelken ( Soaring ) uçuşu; Yelken uçuşuna uygun yamaçların oluşturduğu kaldırma kuvvetini kullanarak yapılan uçuş tekniğine denir. Öğrenci Pilot mevcut irtifalarını saatlerce koruyarak uçuş sürelerini arttırır ve kalkış yaptıkları yamaçlardan daha yüksek irtifalara da çıkabilirler. Uçuş hissiyatının tam olarak algılanmaya başlandığı aşama olan P3 aşamasındaki gaye; öğrenci pilotların uçuş sayısını ve süresini arttırarak tecrübe kazanmalarıdır. Eğitim süresince ortalama 40 sorti ve 10 saat civarında uçuş planlanarak pilotun kendi sorumluluğunda uçuş yapması amaçlanır.

EĞİTİM SÜRESİ:

P3 Eğitim süresi ortalama 1 ay civarındadır , bu süre Öğrenci pilotların eğitime ayıracakları zaman yoğunluğuna göre azalabilir yada uzayabilmektedir. Amaç eğitim içeriğinde yer alan teorik dersler ve yer çalışmalarının ardından 40 sorti, 10 saat yelken uçuşunu tamamlamaktır. Eğitim programını başarıyla tamamlayan pilotların P3 lisansına sahip olabilmeleri için Acil Durumlar ders programında bulunan SIV denilen çalışmayı yapmaları gerekmektedir . içeriği ise ; Asimetrik Kapanma , Önden Kapanma, Derin Stol , Kulak Kapama, Derin Stol , 360 derece Dönüş , Spiral, Wingover gibi irtifa azalma hareketleridir.

Eğitim içeriğini başarı ile tamamlayan pilotların P3 sertifikasına sahip olabilmeleri için Acil Durum ders içeriğinde bulunan konu başlıklarını uygulamak üzere SIV denilen çalışmayı yapmaları gerekir. SIV çalışması P3 Eğitimi için; Asimetrik Kapanma, , Önden Kapanma çalışmalarının yanında Wingover, B Line , Derin Stol , 360 Dönüş, gibi irtifa azalma hareketlerini içerir.

Not : P3 Eğitimleri dahil olmak üzere pilotlar tüm kurs boyunca ve SIV eğitimlerine kendi malzemeleri ile katılırlar. Dileyen kursiyer tüm Uçuç ekipmanlarını sıfır yada da 2.el Fly Anatolia Market’den temin edebilir. Fly Anatolia Sıfır ve İkinci el malzeme seçeneği ile sizleri kanatlandırmaya devam ediyor.

Tüm Eğitim Faaliyetlerinde Yanımda Neler Getirmeliyim ?

Ayak bileğini koruyan tercihen bot veya spor ayakkabı
Rüzgardan koruyan rüzgarlık,
Uzun kollu tişört,
İnce eldiven ( parmak ucu açık olabilir)

YAMAÇ PARAŞÜTÜ PİLOT KURSU (P4)

Pilot Kursu (P4) Kurs süresi öğrenci sayısı ve meteorolojik koşullara bağlı olarak 30 gündür. Kursa Katılım Şartları;

a. Sağlık yönünden uçuşa engel bir durumu bulunmamak, b.Kondisyon ve fiziği spora uygun olmak, c. “P3” Orta Seviye Pilot sertifikasına sahip olmak şartları aranır. Hazırlanması Gereken Evraklar a. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, b. Adli sicil kaydı, kursun başlamasından en fazla 6 ay önce alınmış olmalıdır, 18 yaşının altındaki kişilerden a l ı n m a z . (Adli Sicil kaydında her hangi bir nedenden yargısı devam edenle, taksirli suçlar dışında kalan suçlardan hüküm giymiş olanlar kursa kabul edilmezler) (E-Devlet çıktısı), c. Kan grubu belgesi, (Ehliyet/Nüfus Cüzdanı üzerinde belirtilmiş ise yeterlidir.) d. Öğrenim durum belgesi, e. “P3” Orta Seviye Yamaçparaşüt Pilot Lisansı fotokopisi, f. Son 6 ay içinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf. g. Uçuş kaza sigortası ya da sigorta bedelini ilgili hesaba yatırdığına ilişkin banka dekontu, h. Yamaçparaşüt sporu yapabilmek için tek hekim raporu almış olmak. i. Taahhütname, 18 yaşını doldurmamış olanlar için ayrıca velisinden imzalı ve noter onaylı muvafakatname belgesi istenir. j. Kurs sonrasında sertifika arkasına yapıştırılmak üzere THK pulu almak. Teorik ve uygulamalı eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar yazılı sınava tabi tutulur. Uygulamalı eğitimlerde başarısız olanlar gerekli kayıtlar tutularak kurstan ihraç edilir. Geçerli not %75’tir. Genel usuller sınavından %50 puan altı alan kursiyere tekrar sınav hakkı verilmez. Yazılı sınav sonucunda başarısız olanlara talepleri halinde en fazla 1 gün hazırlık süresi verilerek sözlü ve yazılı sınav tekrarı yapılır. Sınav sonuçları kursiyer durum çizelgesine kayıt edilir. Uygulamalı Uçuş Eğitimi (2. Safha) Kursiyerler hafif ve orta şiddetteki türbülanslar da dahil olmak üzere sırt hattı yelken uçuşu ve termik uçuşu vasıtasıyla mümkün olduğunca havada kalarak hava trafik kuralları çerçevesinde toplu uçuş yaparlar. Bu safhada kursiyerlerden kendilerinin ve diğer pilotların emniyetlerini göz önünde bulundurmaları istenir. Kursiyere minimum 20 sorti / 10:00 saat termik uçuşu (uçuş sırasında en az 1 adet aynı termikle 1000 m irtifa kazanmak ve en az 1 uçuşunda 02:00 saat termik uçuşu yapmak) yaptırılır. 00:15 dakikanın altındaki uçuşlar kurs uçuşuna dahil edilemez.

DENEYİMLİ PİLOT KURSU (P5)

Deneyimli Pilot Kursu (P5) Kurs süresi kursiyer sayısı ve meteorolojik koşullara bağlı olarak 20 gündür. Kursa Katılım Şartları a. Sağlık yönünden uçuşa engel bir durumu bulunmamak,
b. Kondisyon ve fiziği spora uygun olmak,
c. 18 yaşını doldurmuş olmak şartları aranır.

Hazırlanması Gereken Evraklar a. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, b. Adli sicil kaydı, kursun başlamasından en fazla 6 ay önce alınmış olmalıdır, (Adli Sicil kaydında her hangi bir nedenden yargısı devam edenle, taksirli suçlar dışında kalan suçlardan hüküm giymiş olanlar kursa kabul edilmezler) (E-Devlet çıktısı),
c. Kan grubu belgesi,
d. Öğrenim durum belgesi, e. “P4” Yamaçparaşüt Pilot Lisansı fotokopisi, f. Son 6 ay içinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf. g. Sağlık bakanlığı onaylı geçerli bir İlk Yardımcı Belgesi,
h. Uçuş kaza sigortası ya da sigorta bedelini ilgili hesaba yatırdığına ilişkin banka dekontu, i. Yamaçparaşüt sporu yapabilmek için tek hekim raporu almış olmak.
j. Taahhütname,
k. Kurs sonrasında sertifika arkasına yapıştırılmak üzere THK pulu almak.
Teorik ve Uygulamalı Yer Eğitimi belirtilen içeriğe uygun şekilde hazırlanacak eğitim programına göre yürütülür. Teorik ve uygulamalı eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar yazılı sınava tabi tutulur. Uygulamalı eğitimlerde başarısız olanlar gerekli kayıtlar tutularak kurstan ihraç edilir. Geçerli not %75’tir. Genel usuller sınavından %50 puan altı alan kursiyere tekrar sınav hakkı verilmez. Yazılı sınav sonucunda başarısız olanlara talepleri halinde en fazla 1 gün hazırlık süresi verilerek sözlü ve yazılı sınav tekrarı yapılır. Sınav sonuçları kursiyer durum çizelgesine kayıt edilir. Uygulamalı Uçuş Eğitimi (2. Safha) Kursiyerler limitler dahilindeki her türlü uçuş şartlarına en az LTF/EN-B sınıfı yamaçparaşütü ile hazırlanır. Bu safhada kursiyerlerden kendilerinin ve diğer pilotların emniyetlerini göz önünde bulundurmaları istenir. Bu safhada kursiyerlere toplamda minimum 100 km doğrusal mesafe uçuşu yaptırılır. 20 km altındaki uçuşlar dikkate alınmamak kaydıyla en az 2 en fazla 5 uçuşta minimum 100 km uçuş yaptırılır. (Örneğin; bir uçuşta 100 km ve üzeri uçuş yapan kursiyer, 20 km altında olmamak kaydıyla bir uçuş daha yapmalıdır.) Uçuşlar esnasında 1 öğretmen kalkışları kontrol ederken diğer öğretmen kursiyerlere planlanan rotada uçuş yaparak eşlik etmelidir. Mesafe uçuşu kalkıştan itibaren irtifa süzülüşü şeklinde olamaz. Uçuşlar GPS ile kayıt altına alınmalıdır. Kurs süresince kalkışlar kamera ile kayıt altına alınarak bir sonraki uçuş gününden önce kursiyerler ile birlikte değerlendirlir, kursiyerlere hataları gösterilerek gerekli düzeltmeler yapılır.

PARAMOTOR EĞİTİMİ;

Yamaç paraşütü başlangıç eğitimini başarı ile bitirmiş öğrenciler paramotor ile uçuş eğitimine geçebilir. Eğitim süresi yaklaşık 1 haftadır. Motorlu yamaç paraşütü ile eğitim ücreti ise 4000 TL (fiyata dahil olanlar, motorlu uçuş eğitimi. Dahil olanlar ; motorlu uçuş eğitim kitapçığı , eğitim. fiyata dahil olmayanlar, ulaşım ve yemek).

Eğitim bölgesi: Kartal / Sarıyer –Kilyos / İstanbul- Ağaçlı Eğitim süresi

EĞİTİM FAALİYETLERİNDE YANIMDA NELER GETİRMELİYİM?

Paramotor .Ayak bileğini koruyan tercihen bot veya spor ayakkabı.
Rüzgardan koruyan rüzgarlık.
Uzun kollu tişört.
İnce eldiven (parmak ucu açık olabilir)
Not: Kursiyer eğitime kendi uçuş ekipmanı ile katılır.
EKİBİMİZ Fly Anatolia Uçuş Okulu / Ekibimiz Fly Anatolia Uçuş Okulu' nda Yedi Kişiyiz. Uçmayı ve bildiklerimizi öğretmeyi seviyoruz. Felsefemiz; "Emniyet, Kalite, Performans" Bizimle güvendesiniz. 1Sinan TARAKCI THK Öğretmen Pilot Tandem Pilot 2Medeni AKIN THK Öğretmen Pilot Tandem Pilot 3Alaaddin ÖZCAN Uçuş Asistanı Tandem Pilot 4 Irmak EROL USHPA Öğretmen Pilot Tandem Pilot 5 Celal EREN Yardımcı Pilot Single Pilot 6 Erdoğan BEREKET Yardımcı Pilot Single Pilot 7 Levent YILDIZ Yardımcı Pilot Single Pilot

TANDEM YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Alanında deneyimli, havacılığa gönül vermiş gökyüzü sevdalısı pilotlardan oluşan ekibimiz siz değerli misafirlerimize uçmanın en kolay yolunu en güvenilir şekilde gerçekleştirmenizi sağlamak için burada. Tandem (2li) uçuşta yolcunun uçuş tecrübesi edinmesine gerek yok. Yolcumuzdan beklentimiz sadece kalkış öncesi brifingde anlatılanlara uyması ve kalkış koşusu anında pilotunun koş komutu ile koşması.

Unutulmamalı ;
Boşluğa atlamak kesinlikle söz konusu değil, bizler eğimli arazide koşarak kuşlar gibi süzülüyoruz yani boşluğa atlamıyoruz süzülerek uçuyoruz.
Uçuş Bölgelerimiz ;
Tekirdağ Uçmakdere 200m / 220 m / 625 m
Adapazarı Serdivan 220 m
Babadağ 1700 m / 1800 m / 2000 m

Uçuş Bölgelerine Nasıl Gidiyoruz?

Tekirdağ Uçmakdere :

Cumartesi ya da Pazar günleri (talep doğrultusunda hafta içleri) 06.30 Kartal Fly Anatolia ofis önünden kalkan servis minibüsümüz Kartal’dan Tekirdağ’a kadar E-5 güzergahında size uygun olan duraklardan sizleri alarak 09.30 civarında Tekirdağ’a varır, Uçmakdere uçuş bölgesine gider ve gün batımına kadar uçuşlarımızı gerçekleştiririz. Her katılımcı bir uçuş yapma hakkına sahiptir. İstanbul’a dönüş trafiğe bağlı olarak en geç 22.00’ da olur.

Tekirdağ / Uçmakdere Hakkında

Marmara Denizine uzanan Yeşilin en güzel tonuna ve irtifaya sahip Ganos’un müthiş manzarasından Ayvasıl plajına inişe kadar geçen zaman diliminde uçarken eşsiz Uçmakdere manzarasını seyretmek bambaşka bir duygu.

Tura Dahil Hizmetler : Gidiş-dönüş ulaşım, bir uçuş.
Tur ücreti : 350 TL ( uçuş+ulaşım)
Kendi aracıyla gelmek isteyenlerin ödeyeceği uçuş ücreti 200 TL
Not: Kamera çekim ücreti ekstradır. ( Ücreti sorunuz )
Uçmakdere 625 m uçuşu için kapı giriş ücreti ödendiğinden kişi başı ekstra 75 TL Fark alınmaktadır.

Adapazarı Serdivan:

Cumartesi ya da Pazar günleri (talep doğrultusunda hafta içleri) 07.30 Kartal Fly Anatolia ofis önünden kalkan servis minibüsümüz Kartal’dan Adapazarı’na kadar E-5 güzergahında size uygun olan duraklardan sizleri alarak Adapazarı’na varır, uçuş bölgesine gider ve gün batımına kadar uçuşlarımızı gerçekleştiririz. Her katılımcı bir uçuş yapma hakkına sahiptir. İstanbul’a dönüş trafiğe bağlı olarak en geç 21:00 da olur. Tura Dahil Hizmetler : Gidiş-dönüş ulaşım, araç , bir uçuş. Adapazarı / Serdivan Hakkında 220 metre rakıma sahip , Dinamik rüzgar veya yerden yükselen termal diye adlandırdığımız sıcak hava akımları ile meşhur bölgemizde kalkış pistinden havalanarak Sapanca gölünü ve Adapazarı Şehrini yüksekten seyretmek bambaşka bir duygu , tarifi imkansız güzelliğe bekliyoruz. Tur ücreti : 350 TL (Uçuş+Ulaşım ) Kendi aracıyla gelmek isteyenlerin ödeyeceği uçuş ücreti 200 TL Not: Kamera çekim ücreti ekstradır ( ücreti sorunuz )

Ölüdeniz / Babadağ

1700-1800-2000 Metre kalkış pistelerine sahip Dünyaca ünlü Babadağ’dan yine dünyaca ünlü Ölüdeniz plajına uzanan yarım saatlik Adrenalinden bahsediyoruz , Mavinin her tonunu seyrederken Adrenalini doyasıya yaşamak için sizleri Ölüdeniz’e bekliyoruz.

Fethiye Ölüdeniz Babadağ: Ölüdeniz’ e ulaşım yolcularımıza aittir. Babadağ’a çıkış ve bir uçuş gerçekleştirilir.
Ücret: Uçuş + Hava çekimi 2020 yılı için 600-750 TL arasındadır lütfen sorunuz.

MARKET

Fly Anatolia Uçuş Okulunda Yamaç paraşütü eğitimi vermenin yanı sıra Dünyada tanınmış ve kabul gören Uçuş Ekipmanları satışı da yapmaktayız.

SIFIR PAZARI

PRO DESIGN PARAGLIDERS

Fly Anatolia Uçuş Okulu, Avusturya menşeli ProDesign Paragliders markasının Türkiye distribütörüdür. Her seviyedeki pilota uygun geniş ürün yelpazesi ile emniyetli uçuşun vazgeçilmez markasıdır.

• Yurt içi Kargo masrafları alıcının sorumluluğundadır.

SKY PARAGLIDERS

Fly Anatolia Uçuş Okulu, Çek Cumhuriyeti menşeli SKY Paragliders markasının Türkiye distribütörüdür. Her seviyedeki pilota uygun geniş ürün yelpazesi ile emniyetli uçuşun vazgeçilmez markasıdır.

• Yurt içi Kargo masrafları alıcının sorumluluğundadır.

2 EL PAZARI

Türkiye’nin en güvenilir 2. El Yamaç Paraşütü Marketi’yiz. Stoğumuzda her seviyeye uygun kanat, harnes, yedek paraşüt ve diğer uçuş ekipmanları mevcuttur. Malzemelerin tümü uçuşa uygunluk bakımından test edilmiştir, güvenle kullanabilirsiniz.

Satın alacağınız ürünleri en çok 2 gün içinde kargo ile verilen adrese göndermekteyiz.
Satın aldığınız üründen memnun kalmadığınız takdirde, en geç iki gün içinde geri gönderebilir ve ödemenizi geri alabilirsiniz.
• Kargo masrafları alıcının sorumluluğundadır.
Not : Türkiye’de Satışını yaptığımız 2.el kanatları Hava geçirgenlik testine tabi tutarak satış yapmaktayız. Siz değerli müşterilerimiz satın alacağınız kanadın gerçek durumunu yapılan testde öğrenerek alıyorsunuz , dürüst satış ilkemiz olmazsa olmazımızdır.
WhatsApp chat